Znaleziono / 30 ofert

Wakacje w Chorwacji

Chorwacja to od lat ulubiony kraj na letnie wakacje. Niepowtarzalny klimat, zapach drzew piniowych, wyśmienita bałkańska kuchnia, krystalicznie czysta woda Adriatyku przyciąga każdego roku miliony turystów. Długie wybrzeże od Istrii przez, Rjekę, Zadar, Riwierę Makarską aż po Dubrownik oraz liczne wyspy oferują liczne możliwości zakwaterowania oraz spędzenia wspaniałych wakacji.

Wakacje w Chorwacji

Chorwacja to od lat ulubiony kraj na letnie wakacje. Niepowtarzalny klimat, zapach drzew piniowych, wyśmienita bałkańska kuchnia, krystalicznie czysta woda Adriatyku przyciąga każdego roku miliony turystów. Długie wybrzeże od Istrii przez, Rjekę, Zadar, Riwierę Makarską aż po Dubrownik oraz liczne wyspy oferują liczne możliwości zakwaterowania oraz spędzenia wspaniałych wakacji. Na turystów czekają apartamenty, duże ośrodki wakacyjne z licznymi domkami i bungalowami, małe kameralne hoteliki i przestronne hotele o wyższym standardzie. Każda część wybrzeża jest inna i ma swoje niepowtarzalne cechy.


Istria położona najbliżej od Polski to region polecany głównie rodzinom z dziećmi. Tu przeważają rozległe ośrodki rodzinne z wieloma apartamentami. Do głównych atrakcji turystycznych należy miasto Pula. Inne znane miejscowości to Umag, Porec, Rabac czy Novigrad. Dalej na południe rozciąga się Zatoka Kvarnerska z najbardziej znaną wyspą regionu Wyspą Krk. Kolejny region to Dalmacja Północna i Południowa. Do miejsc najliczniej odwiedzanych należą: Wyspa Korcula, Wyspa Pag, Biograd, Vodice, Sibenik, Trogir i jego okolice, Split, Wyspa Brac.
Największą popularnością wśród polskich turystów cieszy się Riwiera Makarska położona w Środkowej Dalmacji od miejscowości Brela aż po Gradac – łącznie 53 km. To tu w licznych nadmorskich miejscowościach tj. Baska Voda, Tucepi, Brela czy Makarska spędza wakacje największa część turystów. Miasteczka tętnią życiem. Na Gości czekają liczne restauracje, bary, kawiarenki, mnóstwo sklepików, liczna oferta uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Najdalej na południe znajduje się niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji – Dubrownik zwany „Perłą Adriatyku”.

TOP 5 w Chorwacji:

  • Dubrownik zwany „Perłą Adriatyku” – to z pewnością najpiękniejsze miasto w Chorwacji. Starówka miasta znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dubrownik to zarówno piękne zabytki jak również miejsce, w którym panuje niepowtarzalny romantyczny klimat. Zwiedzając Dubrownik poznacie miejsca znane z serialu „Gra o tron”. Warto też wspiąć się na Wzgórze Srd, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dubrownik.
  • Plitwickie Jeziora – Park Narodowy Jezior Plitwickich to miejsce, które muszą odwiedzić miłośnicy przyrody i bajkowych obrazów. Na terenie parku występuje około 100 wodospadów, które łączą 16 jezior. Kolor wody – niepowtarzalny turkus i kolory otaczającej zieleni są jak z bajki. 
  • Wodospady Krka – to park narodowy znajdujący się w okolicy Sibenika. To miejsce, które zachwyca bogatą fauną i florą. Soczysta zieleń i turkusowa woda wodospadów na rzece Krka tworzą niepowtarzalny urok tego miejsca. 
  • Split – drugie pod względem wielkości miasto w Chorwacji. Główną atrakcją turystyczną jest starówka, która powstała na ruinach pałacu cesarza Dioklecjana. Pozostałości po dawnym pałacu można znaleźć podczas spaceru po krętych i wąskich uliczkach starego miasta.
  • Kornati – malowniczy archipelag złożony z prawie 150 wysepek prawie całkowicie wyludnionych. To świetne miejsce dla miłośników nurkowania, żeglarstwa i osób lubiących spokój. Od ponad 30 lat wyspy Kornati zostały ogłoszone parkiem narodowym. Będąc w Zadarze i okolicach trzeba koniecznie odwiedzić to miejsce.
Dorota Ostalska

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami