Znaleziono / 30 ofert

NOWY JORK 26.09-06.10.2024

NOWY JORK - 10 noclegów na Manhattanie

Boston i Waszyngton

Wyjazd potwierdzony!
Polski przewodnik!


NOWY JORK 26.09-06.10.2024

Nowy Jork wycieczka objazdowa,

10 noclegów, polski przewodnik

Nowy Jork to kultowe miasto. Miejska dżungla, która niektórych przytłacza, innych zachwyca, ale nikomu nie pozostaje obojętna i na pewno Cię zaskoczy. Swoją różnorodnością, ogromem budynków, ilością ludzi, parków i samochodów oraz tym jak to wszystko współgra ze sobą przy akompaniamencie charakterystycznego dla miasta odgłosu syren.

Podczas tej wycieczki zobaczysz miejsca kultowe, które obowiązkowo trzeba zobaczyć, ale udamy się też do dalszych dzielnic Nowego Jorku, bo zwiedzanie wyłącznie Manhattanu, to jakby nie zobaczyć tego miasta wcale. 

Dzień 1
Przylot do Nowego Jorku, zakwaterowanie w hotelu na Manhattanie.

Dzień 2
Zwiedzanie rozpoczniemy od środkowego Manhattanu. Dakota House, Muzeum historii Naturalnej  i Central Park. Następnie najsłynniejszą aleja świata udamy się w kierunku Rockefeller Center, podziwiając przy okazji najdroższe hotele i butiki świata. Kolejne przystanki na naszej drodze to Radio City, Empire State Building, Katedra św.Patryka, Rockefeller Center, a dla chętnych wjazd na kultowy Top Of The Rock, jeden z tarasów widokowych usytuowanych na samym szczycie drapaczy chmur. Wieczorem udamy się na spacer ulicą Broadway oraz rozświetlony setkami reklam Time Square.   

Dzień 3
Madison Square Park, wizyta w Eataly, gdzie posmakujemy pysznej włoskiej kawy z widokiem na Flatiron, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w NYC. Następnie udamy się w kierunku dzielnicy Hudson Yards. Po drodze odwiedzimy MeatPacking District, Chelsie market i Little Island. Spacer wzdłuż Hudson River przez usytuowany na dawnych torach kolejowych park High Line zaprowadzi nas prosto do futurystycznej budowli The Vessel, sali koncertowej The Shed oraz najwyżej położonego zewnętrznego tarasu widokowego The Edge.

Dzień 4
Dzisiejszy dzień zaczynamy od rejsu na Staten Island z widokiem na Statuę Wolności. Następnie zobaczymy budynek nowojorskiej giełdy, posąg byka, pomnik nieustraszonej dziewczynki, City Hall i ratusz. Przejdziemy się też najstarszą ulicą Manhattanu. Następnie udamy się w kierunku Parku Pamięci 9/11, gdzie znajdowały się wieże WTC, zwiedzimy Muzeum 9/11 oraz przepiękny budynek dworca Oculus. Na zakończenie dnia odwiedzimy też China Town i Little Italy 

Dzień 5
Wycieczka do Bostonu
Jedno z najstarszych i najważniejszych kulturowo miast Stanów Zjednoczonych. Miasto uniwersytetów i homarów. Zwiedzanie szlakiem Freedom Trail pozwoli nam zobaczyć największe atrakcje Bostonu. Odwiedzimy też Acorn Street - najładniejszą ulicę Bostonu, Boston Public Garden oraz Waterfront, czyli port w Bostonie. 

Dzień 6
Wycieczka do Waszyngtonu

Stolica i symbol Stanów Zjednoczonych, miejsce przepiękne, zupełnie inne niż miejsca, które do tej pory odwiedziliśmy. Większość atrakcji usytuowanych jest w kompleksie parków The Mall. Zobaczymy tu m.in. Kapitol, Mauzoleum Lincolna, Pomnik Waszyngtona, Biały Dom oraz liczne muzea. Czeka nas długi spacer, ale warto zobaczyć to niezwykle ważne historycznie miejsce.

Dzień 7
Kolejny dzień rozpoczniemy od spaceru po Brooklyn Bridge, kiedyś najwyższej budowli w Nowym Jorku. Odwiedzimy Brooklyn, dzielnicę Dumbo, z oddali będziemy podziwiać niesamowitą panoramę Dolnego Manhattanu. Po przepysznym lunchu w jednej z najdłużej istniejących nowojorskich pizzerii zagłębimy się w te mniej turystyczne dzielnice Nowego Yorku- Williamsburg, Bushwick. O zmroku wrócimy na rozświetlony Manhattan.

Dzień 8 
Początek dnia spędzimy na piaszczystej plaży. Na śmiałków czeka wesołe miasteczko, a dla nieco bardziej “nieśmiałych” oceanarium, na wszystkich czeka odrobina relaksu i prawdziwie amerykański bulwar.

Następnie odwiedzimy Grand Central, Bibliotekę Publiczną, Bryant Park, Union Square i Washington Park- ulubione miejsca artystów i muzyków. Spróbujemy też zgubić się w najbardziej klasycznej dzielnicy-West Willage i Soho, a wieczorem udamy się na koncert jazzowy do jednej z piwnic w Greenwich Village.

Dzień 9 
Po porannej kawie udamy się do jednego z nowojorskich muzeów: MOMA, MET, Guggenheim , Intrepid Sea-Air-Space Museum - do wyboru.
Później spotkamy się w na lunch w Central Parku, a następnie udamy się kolejką linową na Roosevelt Island.
Wieczorem zachód słońca będziemy podziwiać z tarasu widokowego Empire State Building, gwarantuje, że będzie to widok niezapomniany.

Dzień 10
Kolejny dzień, to kolejne dzielnice Nowego Jorku. O poranku udamy się do Harlemu na tradycyjną msze z udziałem chóru gospel. Jest to oczywiście opcja dla chętnych, ale zachęcam mocno, na pewno długo pozostanie to w Waszej pamięci.
Będzie też czas na spacer po Harlemie, najstarsze nowojorskie kamienice- Brownstone, wizytę na uniwersytecie City College of New York oraz słynny Apollo Theatre. 

Dzień 11 
Ostatni masz dzień w Nowym Jorku, spędzimy dokładnie tak jak chcecie!

Będzie to dzień w którym wy decydujecie jakie jeszcze miejsca chcecie odwiedzić może wrócić w te ulubione, będzie to czas na ostatnie zakupy, albo po prostu poszwendamy się po tym niezwykłym mieście, zanurzymy się w jego atmosferę, żeby została z nami na długo.

Cena wyjazdu 9500pln/os:

Cena zawiera:
10 noclegów na Manhattanie, noclegi w pokojach 3/4 osobowych (łóżka podwójne lub pojedyncze), opiekę polskiego pilota i przewodnika podczas całego wyjazdu, ubezpieczenie
Cena nie obejmuje: przelotów (możemy pomóc w zakupie biletów), transferu z/na lotnisko, biletów wstępu, wydatków własnych, wycieczki do Waszyngtonu i Bostonu

Co zobaczymy:

Dzielnice: Manhattan, Brooklyn, Williamsburg, Bushwick, Coney Island, Harlem, Dumbo, West Village, Greenwich Village, Soho, Little Italy, China Town
Miejsca
m.in: Central Park, Statua Wolności, Dzielnica finansowa, Brooklyn Bridge, Rosevelt Island, Broadway, Times Square, Emire State Building, Rockefeller Center, Top of The Rock, The Edge, Little Island, High Line, Bryant Park, Washington Square, Flatiron, Hudson Yards, Apollo Theatre, Chór gospel, Park Pamieci 9/11, 

Dorota Ostalska

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami